İlgili Yazılar

5 Yorumlar

 1. 1
 2. 2

  H.A.A

  M. Yaşar Kandemir, “Hatice”, Diyanet İslam Ansiklopedisi, c: 16, s: 465) te Hz Haticenin Ebu Hale ile olan ilk evliliğinden Hind adlı bir oğlu olduğu onunda Efendimizin şemailini bize nakleden kişi olduğu vurgulanmış.İlk evliliğinden bu oğlu ve birde kızı olduğu kaydedilmiş bu durumda sizin bahsettiğiniz Haris adlı bir oğul hiç doğmamış oluyor.Hz Haticenin bu adla bir oğlu olması mümkün görünmüyor. Bu çakışmaya ne dersiniz ? Bu durumda verdiğiniz bilgi ne kadar kesin ne kadar doğrudur ?

  Yanıt
  1. 2.1

   Affan

   Sevgili Kardeşimiz Yaşar kandemir hocamızda Muhammed Emin Yıldırım hocamızda çok değerli hocalarımızdır. Muhammed emin Yıldırım’ın hangi kitabında geçtiği kaynağı ile sabittir ve yazının sonunda paylaşılmıştır. Görüşünüzü Muhammed Emin Yıldırım hocamızın başkanlığını yaptığı Siyer Vakfına danışmanız daha uygun olacaktır.

   Yanıt
 3. 3

  mehmet ergün

  Değerli Yönetici.;
  1.7.2017 ta.li .H.A.A vede 2.7.2017 Affan rumuzlu yazışmaları;
  M.Emin YILDIRIM hoca islam tarihini yanıltma adına ÖNEMLİ BULMUYOR MU Kİ.!.?
  HALEN BİR CEVAP VERMEDİNİZ.!.?

  yoksa ; siz İKRA derneği olarak OKUMA emrinden kendinizi VARESTE mi tutuyorsunuz.!

  Yanıt
  1. 3.1

   Affan

   Mehmet Bey, Affan Rumuzu sitemize ait bir rumuzdur. Gerekli cevap bu rumuz adı altında sunulmuştur. Siyer Araştırmaları Merkezi şuanda siyer üzerine çalışmalar yapan Türkiye’nin büyük bir derneğidir. Konuyla ilgili bu derneğe baş vurabilir gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Kitap kaynakları verilmiştir. İlgili araştırmaları yapabilirsiniz. Selam ve dua ile…

   Yanıt

Bu konu hakkında yorum yapmanız bizim için önemli

2014 İkra İlim Meclisi Kaynak gösterilerek paylaşım yapılabilir.