Hakkımızda

Hakkımızda

İkra İlim Meclisi

İkra İlim Meclisi

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM سْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِي

Herhangi bir cemaate bağlılığımız yoktur. İkra İlim Meclisi, sadece Allah'a ve Resulüne tabi olan, Tağut ve putları reddeden, yoluna sadece ''İlahi Rızayı'' koyanların buluştuğu, platformdur.Ümidimiz ilim ve bilgilerimizi paylaşarak hak ve doğruya götüren yolda buluşmaktır. Rabbim bütün müminleri hak olan hidayet yolunda buluştursun. www.ikrailimmeclisi.com

Gayemiz ufak adımlarımızı büyüterek, önümüzdeki tek önderimiz Hz. Muhammed Mustafa aleyhisselatu vesselam efendimizin bize emanet ettiği İslam davasını sürdürmek ve insanları uyanışa hazırlamaktır. İlahi rızayı benimseyerek yolumuzu aydınlatacak, Ümmeti Muhammed'e bu uğurda az da olsa katkıda bulunmak ve bu uyanışta küçükte olsa katkı da bulunmaktır.
İletişim bilgilerinizi ve ufak da olsa bu uğurda bir katkınız olacağını düşünüyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz. Etkili mesajlarınız ve görüşleriniz bizim önümüzde büyük bir ışık olacaktır.
Yaptığınız görsel tasarımlar, videolar ya da yazılar gönderin, kontrol ettikten sonra yayınlayalım. Mail adresimiz: ikrailimmeclisi@gmail.com

 

 

 

 

Merak Ettikleriniz;

 

Hangi cemaate bağlısınız?

Belli bir cemaat veya derneğe bağlı değiliz. Ehli sünnet çizgisinde devam ediyoruz inşaallah.

Kaç kişisiniz?

Siteyle ilgilenen bir bayan ve erkek olmak üzere 2 kişiyiz.

Neler yapıyorsunuz?
Çevremizde bulunan gençlerle ilgilenmeye çalışıyoruz. Bazen çeşitli etkinliklere katılıyoruz. Ders grupları oluşturarak haftada bir gençlerle islami dersler yapıyoruz. Buna benzer çalışmalar.
Hangi şehirde faaliyetler yapıyorsunuz? Derslerinize nasıl katılabilirim?
İstanbul’da.
Dersleri (kız ve erkeklere yönelik) bazen evlerde bazen belli mekanlarda yapıyoruz. İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorsan daha ayrıntılı bilgi almak için bize mail atarak iletişime geçebilirsin.
Üniversitede veya lisede gruplarınız var mı?

Belli bir grup yok. Buralarda okuyan arkadaşlarla görüşüp yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Faaliyetleriniz sadece internet üzerinden mi?

Hayır. Normalde etrafımızda çalışmalar yapıyoruz. İnternet üzerinden de kullandığımız materyalleri paylaşarak bu tarz çalışmalar yapacak olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Ben de sizinle çalışmak istiyorum. Ne yapmam lazım?
Kişisel bilgilerin ile beraber neler yapmak istediğini bize mesaj at, irtibatta olalım 🙂 Siteye yardımcı olmak ve katkıda bulunmak istiyorum diyorsanız ikrailimmeclisi@gmail.com adresine mail atınız.

Sosyal Medya Adreslerimiz;

 

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın 

2014 İkra İlim Meclisi Kaynak gösterilerek paylaşım yapılabilir.