İlgili Yazılar

29 Yorumlar

 1. 1

  Mehmet

  Öznur Hanım konunun başlığı 25 manevi reçete.Anlayamadınız sanırım. Maneviyatı nasıl bilime bağladınız anlayamadık. siz de ancak hakaret etmekte çareyi bulun. Ayet Hadis bunlar sizin literatür de yok sanırım. Bunlar inkar edecek kadar da mı cahilsiniz. Bütün kaynaklar ortada. Bütün veriler kaynaklar verilmiş. Allah herşeye kadirdir. Burada doktora gitmeyin diye bir şey yazmıyor. İnsanlar dua da eder. Kabul da görebilir. Kuran hiç okumadınız zannediyorum. Efendimiz Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselamın da bir sürü Hadis-i şerifi var. Hz. İbrahim’in yaşlı eşi imkan yok derken çocuk sahibi oldu. Kimin izniyle oldu acaba. İbrahim suresini bir okuyun isterseniz.

  Yanıt
  1. 1.1

   İzmir

   Doğuştan rahmi olmayan insanlar var, bu insanlardan dünyaya bu şekilde geliyor, onlar ne günah işledi ki🤔Ben over kanseri nedeniyle tedavi gördüm, çocuk sahibi olmam imkansız.elbet hepimizin günahları var, bunu Allah bilir, ama Allah bağışlayıcıdır.Cezalandırıcı değil.Aksi taktirde kimse çocuk sahibi olmamalı, bu Allah ın bi sınavı dostlar, Rabbim hepimizi farklı konularda sınava tutuyor, tevekkül, şükür, hamd ve tabii ki tıp bilim..Allah ım herkesin yardımcısı olsun..Saygı ve dualarım tüm çocuk hasreti çeken, çocuk dendiğinde burnunun direği sızlayan kardeşlerimle🙏

   Yanıt
   1. 1.1.1

    Affan

    Allah sizi imtihan ediyor. Rabbimin bu imtihanını başarılı bir şekilde geçirmenizi dileriz. İnşaallah Rabbim sizi Adn ve Firdevs cennetlerinde ağırlasın. Bu dünya imtihan dünyası “neden ben” diye sormamak gerekir. Herkesin farklı bir sınavı var. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

    Yanıt
  2. 1.2

   Deniz Erdem

   Siz cidden düşünen insanlarla düşünen geçiyorsunuz. Manevi reçete öylemi; siz insanlarin ruh sağlığını bozmak içinmi yazıyorsunuz. Nurda o kadar caresiz uzulen kadin car iken birde onlara suçluluk duygusunu yuklemek nasil bir vicdandir. Bu ayetleri sizler nasil bir curetle bu sekilde yorumlarsiniz. Nuh Süresinin 10.11.12 ayetleri cok net yazili. Cahillik her sureyi ve ayeti bilmemekle degil, okudugun ayeti menfi bir sekilde yorumlayip paylasmakla olur. Sizler bunun vebalini diğer tarafta nasil verirsiniz. Nuhun gelis amaci bellidir. INANMAYANLARI dogru yola gelinmesi ve itaat edilmesini anlatan ayetlerden oluşur.

   Dedim ki: ‘Rabbinizden bağışlama dileyin; çünkü o çok bağışlayıcıdır.’
   11. ‘(Bağışlama dileyin ki,) üzerinize gökten bol bol yağmur indirsin.’
   12. ‘Sizi mallarla, oğullarla desteklesin ve sizin için bahçeler var etsin, sizin için ırmaklar var etsin. Sizler nasil kısırlık gibi bağladiniz. Okuyun Allah’in adıyla gönül gözüyle okuyun ki insanlarin beynini ruhunu karartmaya devam etmeyin..
   Unutmadan bilimle de cok alakasi var. Kadinlarin rahimlerinde erkeklerin spermlerinde sorun olabiliyor yada psikolojik sorunlardan dolayı da çocuk sahibi olamiyor.Modern toplum geregi Geç yaşta evlenmek ya da cocuk sahibi olmaya çalışmak baslica neden. ya da beslenme ve yasam tarzimiz. Bilim kadinlarin yumurtalarıni toplayıp dondurma teknolojisini geliştirirken cozum üretiyor umut olmak icin. Sizlerin sundugu cozum nedir?? Psikolojik hayat karartmaya çalışmak.

   Yanıt
 2. 2

  serhat

  Derdi veren Allah dermanida vermistir. Dogal tedavi yontemi var. Ciddi manada cocugu olmayanlar bana ulasabilirler. Yasadigimiz icin biliyorum. Kesinlikle cocugunuz olmaz diye soylenipte umutsuzluga kapilanlar bana ulassinlar. *********** ismim serhat

  Yanıt
  1. 2.1

   Emine Kurt Duman

   Size nasıl ulasabilirim

   Yanıt
  2. 2.2

   elif

   Size nasıl ulasabiliriz

   Yanıt
  3. 2.3

   fatih seven

   Bizimde çocuğumuz olmuyor

   Yanıt
   1. 2.3.1

    zehra

    Cocuk konusunda boyle insani isyana sokan yazilimlari kiniyorumm ne demek ya gunah isleyenlerin rahmi kisirlasiyor bi imtihansa amene utanmasaniz dunyaya engeli kör topal gelende lanetlenmis diyeceksiniz

    Yanıt
  4. 2.4

   Bahadır ergin

   Serhat bey size nasıl ulasacagiz

   Yanıt
  5. 2.5

   nil

   Serhat bey hala yazmamışsınız inanın çok merak ettim hergün ağlayan birine bakmak nasıl birsey umarım beni anlar ve cvp yazarsınız

   Yanıt
  6. 2.6

   Özlem

   Eşimin sperm hareketliliği düşük 2 yıldan beri olmuyo ne yapmam gerekiyor

   Yanıt
   1. 2.6.1

    Affan

    En azından sperm mevcut Özlem Hanım. Allah’a tevekkül edin. Duaya sarılın. Ümidinizi hiç kaybetmeyin İnşaallah

    Yanıt
   2. 2.6.2

    İbrahim

    Keçi boynuzu 4-5 adet kırıp kaynatın ve suyunu içmeye decam etmenizi öneririm,
    bir de yukarıda
    ”1 kg. hakikî bal( balın katkısız olması çpk önemli) 50 gr. arı sütü, 250 gr çörek otu, 250 gr. ısırgan tohumu, 100 gr. antep fıstığı tedarik edilir. Isırgan tohumu ile çörek otu öğütülür. Arı sütü ve bala karıştırılarak cam bir kap içerisinde saklanır. Cam kabın dışına ışıktan muhafaza etmek için bir folyo sarılır. Sabah akşam aç karnına 41 gün yemeye devam edilir” yazan kürü antep fıstığı olmadan uyguladık bizdeki sperm seviyesi normale döndü, 5 yıl bizimde olmamıştı, yorum yazmayacaktım ama belki Rabbim bir vesileyle size de evlat nasib eder; en önemlisi asla Allah tan umut kesmemek ve yalnız O ndan istemek, vesileleri tabi ki unutmamak. Birde bu ilaca başlamadan önce ısırgan tohumunu bir tatlı kaşığı ağzı kapalı bir kapta kaynatıp soğuduktan sonra süzüp 25 gün aç karnına içmek bu süre zarfında cima etmemek, bal kürünü içmeden biz uyguladık bilmiyorum herkese iyi gelir mi ama denersek ne kaybederiz ki… Rabbim yardımcınız olsun ve isteyen herkese hayırlı evlatlar nasib etsin…

    Yanıt
  7. 2.7

   zehra

   Serhat bey size nasil ulasabiliriz

   Yanıt
  8. 2.8

   ahmet yilmaz

   Serhat bey size nasil ulasacagiz lutfen cvp yazin tsk

   Yanıt
  9. 2.9

   Umut

   Serhat bey size nasıl ulaşabiliriz

   Yanıt
  10. 2.10

   Melek

   Nasil ulaşcz size ?

   Yanıt
  11. 2.11

   Ahmet

   Serhat bey bizimde cocugumuz olmuyor

   Yanıt
  12. 2.12

   Ebru

   Nedir acaba yardımcı olurmusunuz

   Yanıt
 3. 3

  Asi

  Serhat bey bari sizde çözumu yazsaymissiniz daha iyi olacakti nasil ulasicaz

  Yanıt
 4. 4

  lokman

  Aynen serhat bey size nasıl ulasucaz

  Yanıt
 5. 5

  Osman

  Selamün Aleyküm. Önce tevekkül. Yani menzile ulaşmak için araştırmak ve elimizden geleni yapmak. Bazen tıbbın bile aciz kaldığı durumlar vardır. Fakat Rabbim öyle mucizevi ürünler yaratmıştır ki; önemli olan onu bulmak ve kullanmak. Tamamen doğal arı ürünlerinden özellikle gerçek arı sütü ile hazırladığımız mucizevi bir ürün. Kullanım esnasındaki gelişmeler doktorlarının bile ilgisini çeken birçok umutsuz vaka çift mutlu sona ulaştı. Amacımız zor durumda olan insanlara yardımcı olabilmek.

  Yanıt
  1. 5.1

   Affan

   Osman Bey insanlara yardımcı olacaksanız buradan yardımcı olun. İş ticarete dökülecekse bu iş hayır işi olmaz.

   Yanıt
 6. 6

  Osman Öksüzer

  Affan Bey; insanlara buradan yapabileceğim, onlar için sadece dua etmek. Geri kalan manevi konular üst tararta genişçe belirtilmiş. Fakat somut manada yapılabilecek uygulamalar ve çözümler varken hiçbir çaba harcamadan sadece dua ile beklentilerimizin karşılanmasını istemek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Onun için insanlara yapılabilecek bazı uygulamalar hakkında bilgi vermek ve yol göstermek için bana ulaşmalarını istemenin ticaretle ne ilgisi olabilir?

  Yanıt
  1. 6.1

   Deniz Erdem

   Yani değilmi dua ederek cocuk sahibi malesef olunmuyor..Sizin yardiminiz ne yönde merak ettim.Doktormusunuz??

   Yanıt
  2. 6.2

   Deniz Erdem

   Mehmet bey son olarak manevi amacli yazinizin girisinden alintidir..Hani bana biz size doktora gitmeyin demiyoruz. Sizler kimsiniz cidden merak ettim.

   Çocuk sahibi olamıyorsak ve olmak istiyorsak, doktora giderek paramızdan vazgeçmeden önce GÜNAHLARIMIZDAN VAZGEÇMELİYİZ…

   Yanıt
 7. 7

  Hümeyra

  Dua insanın acziyetini bilmesidir. Duaniz olmasaydi ne ehemmiyetiniz vardı buyuruyor Allah bununla beraber; Başınıza gelenlerin çoğu kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. Bununla beraber Allah çoğunu affeder diyor Rabbimiz. Hepsi böyle olmamakla birlikte işlediklerimiz yüzünden değil de imtihan amaçlı başa gelen musibetler de vardır. Bunlardan biri de olabilir evlat sahibi olamamak. Kimse kimseyi suçluluk psikolijisine sokmuyor. Asıl azıcık vicdanı olan insan düşünür ve anlar ki evet bizi yaratana, duymamiz icin kulaklar, görmemiz için kainattaki harikalıklari gözler veren Rabbimize karşı her an gafletteyiz. Belkide hep ona isyankar davranıyoruz. Layık bir kul olamıyoruz. Kul hatalıdır. Hatadan beri kimse yoktur. Bunu bir idrak etmek gerek evvela… Burda biz insanı başkasına karşı bir suçluluk duygusuna sokmuyoruz. Rabbine karşı farkindaligini göstermeye çalışıyoruz. Bırakın da bunun için suçluluk duyulsun. Bırakın da insan Rabbine karşı acizligini bilsin. Başı secdelere gitsin. Gözyaşı doksun… Teselliyi Rabbisinden alsin. Ondan başka kimsenin eli yetmez zira yardım etmeye. Allah dilerse dediğiniz tıbbın bilimin tedavilerin faydası olur. Öyleyse asıl yere müracaat gerekir. Biz tabiki tıbba bilime inanıyoruz. Doktora gidiyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz. Bununla beraber duaya da sariliyoruz. Anlayamadığınız şey nedir cok merak ettim doğrusu… Biz üzerimize düşeni yaptık diye Rabbimize de dua etmeyelim mi? O nimeti bize verecek olan Allahtan başkası değil de kimdir? Sebepler birer vesiledir. Ilaclar tedaviler vs. Bunlari yapar sonucunu Allahtan bekleriz. Sifayi ilaçlardan gördük demeyiz Demet Hanım…. Onlarin hiçbiri şifa vermeye kadir değildir. Dua her kapının anahtaridir. Siz dua ettikce Allah sebepler yaratıp kilitli kapılarınızı açacaktır. Bu kadar basit ve net… Anlaşılamayacak hicbir şey yok. Kim olduğumuzun da hiçbir önemi yok. Allah için yardım etmeye çalışan günahkar kullariz bizde… Selametle..

  Yanıt

Bu konu hakkında yorum yapmanız bizim için önemli

2014 İkra İlim Meclisi Kaynak gösterilerek paylaşım yapılabilir.